فرمولاسیون در و پنجره و بهینه سازی آن

31 خرداد 1401 ساعت 18:36

بررسی فرمولاسیون پروفیل در و پنجره پی وی سی و راهکار بهینه سازی آن 

برای ساخت یک پروفیل در و پنجره ایده آل به طراحی یک فرمولاسیون دقیق نیاز است. مواد اصلی تشکیل دهنده پروفیل در و پنجره پی وی سی- استابلایزر- تیتانیم دی اکسید- کربنات کلسیم و اصلاح کننده ضربه می باشد. اگرچه این فرمولاسیون ساده به نظر می رسد اما از پیچیدگی خاص خود برخوردار است.

هر یک از مواد باید با دوز مصرف مشخصی در فرمولاسیون استفاده شوند.

مواد نباید دارای ناخالصی باشند و قبل از تولید از نظر کیفی تست شوند.

استفاده بیش از حد مواد می تواند سبب کاهش عمر ماشین آلات شود.

استفاده از گرید مناسب می تواند ظاهر پروفیل را ضعیف کند یا مقاومت آنرا در برابر نور خورشید کاهش دهد.

تولید پروفیل در و پنجره upvc

در تولید پروفیل در و پنجره ابتدا مواد اولیه پی وی  سی به همراه استابلایزر- تیتانیم دی اکسید و کربنات کلسیم و سایر افزودنی ها با دوز مصرف دقیق وزن شده و وارد میکسر می شوند. میکسر مورد استفاده برای تولید کامپاند پروفیل در و پنجره باید دقیق باشد و حتما قبل از استفاده وضیعت تیغه ها و عمکلرد میکسر چک شود زیرا که اگر میکسر به خوبی کار نکند سبب مشکلات بعدی خواهد شد که در محصول نهایی نمایان خواهد شد. مواد بعد از انجام میکس توسط توربو میکسر وارد اکسترودر می شوند.

اکسترودر مورد استفاده از نوع دوماردون است اما باید از نوعی خاصی که مناسب پروفیل در و پنجره می باشد مورد استفاده قرار گیرد. و چیدمان دمایی مناسبی برای تولید اتخاذ شود. مواد بعد از ذوب شدن در اکسترودر وارد قالب شده و بعد از شکل دهی و کالیبره شدن به اندازه مناسب بریده می شوند.

پروفیل در وپنجره محصولی حساس است که باید با بالاترین کیفیت تولید شود. در نتیجه توصیه می شود حتما فرمولاسیون و روش تولید توسط متخصص بررسی و بهینه شود. 

متخصصین پلینو با چند دهه تجربه در زمینه تولید پروفیل در و پنجره UPVC برای تولید یک محصول ایده آل در کنار کارخانه شما هستند.

ثبت نظر

( نظر خود درباره این محصول را ثبت نمایید )