02632706060

با ما در تماس باشید

تولید دیوارپوش و پنل پی وی سی

03 تیر 1401 ساعت 13:45

پانل پی وی سی چیست؟

پی وی سی یک پلاستیک گراما نرم است که پلیمر شدن مونومر وینیل کلراید در راکتورهای پتروشیمی حاصل می شود. این ماده بعد از پلیمرشدن به صورت یک پودر سفید در می آید. بخش قابل توجهی از پلاستیک ها از جنس پی وی سی هستند. پی وی سی بر خلاف بسیاری از پلاستیک های دیگر وابستگی کمتری به نفت دارد و در نتیجه سازگار تر با محیط زیست است. این ماده به طور کامل قابل بازیافت است. پی وی سی امروزه در بسیاری از کاربردهای ساختمان سازی جایگزین چوب و فلز شده است. از جمله می توان به پروفیل در و پنجره- لوله ها- پانل و دیوارپوش - کفپوش ها و... اشاره کرد. این ماده بسیار نجیب بوده و می تواند با در کنار بسیاری از مواد دیگر از جمله انواع افزودنی ها- انواع لاستیک ها- انواع چوب و خاک اره - انواع خاک سنگ و ...قرار گیرد و محصولات متنوعی از آن ساخته شود. یکی از این محصولات که کاربرد ویژه ای در دکوراسیون ساختمان دارد پنل های پی وی سی می باشند. از دلایل محبوبیت پنل و دیوارپوش پی وی س می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1-نصب راحت

2-جایگزینی راحت در صورت آسیب دیدن

3-تمیز شدن راحت

4-مقاوم در برابر رطوبت 

5-مقاوم در برابر شعله

6-مقاوم در برابر حشرات و باکتری ها

 

پنل های پی وی سی تنوع بسیاری زیادی از نظر طرح دارند از جمله می توان به ماربل شیت ها- دیوارپوش ها سه بعدی- و دیوارپوش طرح چرم اشاره کرد. دیوارپوش ها در بسیاری از مکان ها از جمله آشپخانه ها- حمام و ... قابل نصب هستند.

برای تولید دیوارپوش و پنل پی وی سی می توان از کامپاند و یا گرانول استفاده کرد. در صورت تولید با کامپاند پی وی سی به تجهیزات زیر نیاز است.

میکسر

اکسترودر

دای هد

کالیبراتور

خنک کننده

کشنده

کاتر

بارانداز

بسته بندی

 

چه به دنبال راه اندازی خط تولید هستید و چه در حال تولید این محصول هستید باید توجه کنید که با در نظر گرفتن جزئیات مهندسی در میکس مواد و تنظیمات اکسترودر و فرمولاسیون می توان محصولی به مراتب با کیفیت تر و اقتصادی تر تولید کرد.

در این زمینه تیم پلینو اماده همکاری با کارخانجات تولید دیوارپوش بوده و پکیج های اختصاصی برای این تولیدکنندگان تهیه و تنظیم کرده است.

 

ثبت نظر

( نظر خود درباره این محصول را ثبت نمایید )