02632706060

با ما در تماس باشید

اصول تولید گرانول

05 تیر 1401 ساعت 10:51

گرانول یک محصول میانی است که در فرآیند اکستروژن تولید می شود. این محصول در مرحله بعد می تواند برای خوراک دستگاه تزریق- اکسترودر- اکستروژن دمشی- اکستروژن بادی و... مورد استفاده قرار گرفته و قطعه مورد نظر تولید شود.

همانطور که قبلا گفته شده در تولید بسیار از محصولات پی وی سی می توان از گرانول یا کامپاند استفاده کرد. اما در بسیار از موارد به دلایلی که در ادامه ذکر می شود گرانول ترجیح داده می شود. 

1-تولید قطعه با گرانول ساده تر و نیاز به سرمایه اولیه کمتری دارد.

اگر محصول خود را با گرانول تولید کنید نیاز به میکسر ندارید و در بسیاری از موارد می توانید از اکسترودر تک ماردون استفاده کنید. حذف میکسر سبب کاهش هزینه ثابت می شود و از طرفی کار دستگاه اکسترودر تک ماردون قیمت کمتری از دستگاه دو ماردون داشته و کار کردن با آن نیز راحت تر است.

2-ثبات کیفیت محصول نهایی

میکس مواد نیاز به دانش تخصصی دارد و عدم میکس صحیح سبب ایجاد ضایعات و ضرر مالی خواهد شد. اما در مورد گرانول این مشکل وجود ندارد و ضایعات مواد به حداقل خواهد رسید.

3-خوراک دهی بهتر

در مقایسه با کامپاند پودری گرانول را راحت تر می توان وارد مرحله خوراک گیری کرد و تجهیزات مورد نیاز در این بخش نیز کمتر می شود.

4-عدم نیاز به نیرو متخصص کمتر

اگر کارخانه شما دارای واحد میکس  باشد، اپراتور حتما  و حتما باید آموزش ومهارت کافی را داشته باشند.

 

اینها بخشی از مزایا استفاده از گرانول هستند. البته باید توجه داشت در بعضی محصولات از جمله پروفیل در و پنجره پی وی سی  از سیستم تولید به روش کامپاند و دستگاه دو ماردون استفاده می شود. گذشته از آن استفاده از گرانول امکان کنترل تولید کننده بر روی فرمولاسیون را کاهش خواهد داد. به عنوان جمع بندی گرانول برای یک کاراخانه با محصول ساده تر - با سرمایه ثابت کمتر و نیرو متخصص کمتر - پیشنهاد می شود.

در تولید گرانول پی وی سی ابتدا مواد با ترکیب صحیح در میکسر میکس شده و توسط خط تولید گرانول ساز به گرانول تبدیل می شود.

برای مشاوره تولید 0 تا 100 گرانول پی وی سی می توانید از خدمات مشاوره تخصصی پلینو استفاده نمایید.

ثبت نظر

( نظر خود درباره این محصول را ثبت نمایید )