02632706060

با ما در تماس باشید

تولید فیلم و ورق pvc به روش کلندرینگ

04 تیر 1401 ساعت 11:53

 

فیلم و ورق پی وی سی کاربرد گسترده ای در بسته بندی مواد غذایی- دارویی- بهداشتی و ... دارند. توجه داشته باشید که پی وی سی خود منعی برای استفاد در کاربردهای غذایی و دارویی ندارد اما استفاده از افزودنی و فرمولاسیون در این مواد است که تعیین کننده بهداشتی و یا غیر بهداشتی بودن فیلم خواهد بود، دو افزودنی اساسی که نوع آن بر بهداشتی بودن فیلم و ورق مستقیما تاثیر گذار است، نرم کننده و پایداکننده حرارتی می باشند. فیلم و ورق از روش کلندرینگ قابل تولید هستند. برخی از انواع فیلم را می توان با روش اکستروژن دمشی تک مرحله ای و دو مرحله ای نیز تولید کرد. 

 

کلندرینگ یکی از روشهای تولید محصولات پی وی سی است. این روش تولید برای تولید محصولاتی در تناژ بالا و به طور ویژه فیلم و ورق پی وی سی استفاده می شود. در این روش مواد اولیه و افزودنی ابتدا بایکدیکر میکس شده و سپس توسط اکسترودر به صورت مذاب درمی آیند. این مذاب در مرحله بعد توسط غلتک های مخصوصی به شکل فیلم و ورق درمی آید. مواد اولیه در برخی موارد و باتوجه به نیاز می تواند ابتدا به گرانول تبدیل شده و سپس وارد اکسترودر شود. همچین خط تولید کلندر با توجه به نوع محصول و نوع تولید می تواند به شکل متفاوتی طراحی شود. به طور مثال بجای اکسترودر می توان از دستگاه رول میل و یا میکسر بن بوری نیز استفاده کرد.

سرعت و دما غلتک کلندر ضخامت و خواص فیلم را تعیین خواهد کرد. در نتیجه تنظیمات دمایی غلتک ها و همچنین فرمولاسیون در تولید فیلمی با کیفیت بالا و یکنواخت مهم است.همچین فرمولاسیون مورد استفاده نیز باید با بالاترین دقت تنطیم شود و نوع درستی از استابلایزر حرارتی- روان کننده- نرم کننده و سایر مواد مورد نیاز انتخاب شود.

راه اندازی خط تولید کلندر نیاز به سرمایه گذاری بالایی نسبت به سایر روش های تولید پی وی سی دارد در نتیجه انجام مشاوره های قبل از راه اندازی و همچنین برخوداری از یک تیم متخصص هنگام تولدی ضرورت دارد. در این زمینه تیم پلینو با بهره مندی از متخصصین با تجربه در زمینه تولید انواع محصولات پی وی سی برای تولید یک محصول ایده آل در کنار شما خواهد بود.

ثبت نظر

( نظر خود درباره این محصول را ثبت نمایید )