02632706060

با ما در تماس باشید

سیم و کابل پی وی سی و نحوه تولید آن

01 تیر 1401 ساعت 12:21

سیم یک تک رشته و کابل شامل چند رشته سیم است که به هم بافته شده یا پیچ خورده اند. بر روی این سیم و کابل یک ماده عایق الکتریسته قرار می گیرد که در بسیاری از کاربردها از جنس pvc  می باشد.

کابل های پی وی سی به منطور انتقال و توزیع برق مورد استفاده قرار میگرند. کابل صنعتی- کابل ساختمان و کابل مورد استفاده در شهرسازی از جمله کاربردهای کابل pvc  هستند. تولید کابل پی وی سی در مقیاس کم و متوسط قابل انجام است. 

تولید سیم و کابل پی وی سی:

مرحله اول اماده سازی گرانول:

در این مرحله در صورتی که گرانول از شرکت دیگری خریداری نشده باید توسط تولید کننده تولید شود. در این قسمت گرید مناسب پی وی سی با استابلایزر- نرم کننده و سایر مواد در میکسر مناسبی میکس شده و سپس توسط دستگاه گرانول ساز تبدیل به گرانول می شود.

نکته ای که در این مرحله باید به آن توجه کرد این است که ترتیب و نحوه میکس مواد بر روی خواص گرانول کابلی تاثیر دارد و باید توسط متخصص انجام شود و یا توسط یک نفر متخصص کنترل و چک شود. در صورتی این مورد چک نشود سبب ضرر و زیان و ایجاد ضایعات و یا بالارفتن قیمت نهایی خواهد شد.

مرحله پوشش کابل فلزی با پی وی سی:

در این مرحله پی وی سی به دور سیم با ضخامت مشخص اکسترود می شود، توسط سیستم خنک کن خنک شده و درنهایت توسط سیستم جمع کن جمع می شود و به اندازه مورد نیاز بریده خواهد شد. و برای تست پارامترهای مورد نظر مورد بررسی قرار میگرد.

به جهت اهمیت محصول کابل انجام تست بر روی این محصول ضروری است. همچنین با انجام یکسری تغییرات می توان خواص مورد نظر را بهبود داد. تیم پلینو در این زمینه اماده همکاری با کارخانجات تولید سیم و کابل پی وی سی می باشد.

ثبت نظر

( نظر خود درباره این محصول را ثبت نمایید )