02632706060

با ما در تماس باشید

بررسی طراحی میکسر توربو

07 آبان 1400 ساعت 16:39

محتوای ویژه

جهت مشاهده این فیلم در سایت ثبت نام کنید.

میکس پی وی سی با روش‌های مختلفی قابل انجام است. روش میکس با سرعت بالا پر کاربرد ترین روش در پی وی سی می‌باشد. میکسر سرعت بالا که توربو میکسر هم نامیده می‌شود در واقع شامل یک مخزن و تیغه است این تیغه با سرعت بالایی و در حدود ۲۰۰۰ دور در دقیقه حرکت کرده و عمل میکس انجام می‌شود. این میکسر ها ظرفیت متنوعی دارند و بسته به حجم مخزن در هر بار میکس بین ۵۰ تا ۱۲۰۰ کیلوگرم مواد را مخلوط می‌کنند.

طراحی تیغه در میکسر نیز می‌تواند بسته به کاربرد آن متفاوت باشد در بعضی موارد تیغه ها صافه و به حالت X شکل می‌باشند در بعضی موارد تیغه ها منحنی اند و به مانند توربین طراحی شده تا مواد را به جهت خاصی حرکت دهند.

طراحی تیغه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در ایجاد میکس مناسب تاثیر گذار است. اما چرا طراحی تیغه در میکسر پی وی سی مهم است؟

در یک مخلوط کن معمولا به طور مثال مخلوط کنی شما در آشپزخانه خود از آن استفاده میکنید! هدف از تیغه میکسر در واقع مخلوط کردن فیزیکی چند ماده با یکدیگر است اما در میکسر پی وی سی هدف از طراحی تیغه فقط مخلوط کردن نیست!

در واقع دو هدف کلی از طراحی تیغه در میکسر پی وی سی وجود دارد یکی میکس و اختلاط فیزیکی اجزاء با یکدیگر و دیگری تبدیل انرژی مکانیکی به حرارت از طریق اصطکاک و در نتیجه ایجاد گرما در پی وی سی

درواقع حرکت تیغه در میکسر کاملا آیرودینامیک است و باید با دقت بالایی انجام شود. طی فرآیند میکس ابتدا پی وی سی به مخزن اضافه شده و با افزایش دما و رسیدن به نقطه مورد نظر افزودنی ها به ترتیب اضافه می‌شوند. ترتیب اضافه کردن افزودنی با توجه به فرمولاسیون متفاوت خواهد بود.

توربو میکسرها دارای دو بخش میکسر گرم و میکسر سرد هستند بعد از انجام شدن میکس در مخزن گرم، مواد به داخل میکسر سرد تخیله می‌شوند.

در این فیلم آموزشی به بررسی طراحی میکسر توربو PVC  پرداخته شده است.

نکات بیشتر در رابطه به مدت زمان میکس- ترتیب ریختن مواد در میکسر و مطالب بیشتر را در مقاله میکسر پی وی سی بخوانید.

توصیه می‌شود جهت اطلاعات بیشتر از پکیج‌های آموزشی پی وی سی استفاده کنید.

ثبت نظر

( نظر خود درباره این محصول را ثبت نمایید )