02633552753

با ما در تماس باشید

علت ترک خوردن لوله پی وی سی هنگام کوپله کردن؟

06 آبان 1400 ساعت 23:22
علت ترک خوردن لوله پی وی سی هنگام کوپله کردن؟

چرا در هنگام کوپله کردن لوله ترک می خورد و برای حل این مشکل چه باید کرد؟

 

 


دلایل اصلی ترک خوردن لوله در حین کوپله کردن عبارتند از:

1- مقدار بالای کربنات کلسیم در فرمولاسیون

نسبت زیاد کربنات کلسیم به پی وی سی در فرمولاسیون تولید باعث کاهش میزان پی وی سی که خاصیت پلاستیک دارد، می شود. مواد در اثر حرارت شل شده و در صورتی که میزان پی وی سی در ترکیب کم باشد ذرات کربنات کلسیم از یکدیگر جدا شده و باعث ایجاد ترک در محصول نهایی می شوند. در صورتی که با افزایش میزان پی وی سی، زنجیره های بلند این پلیمر که در اثر فرایند پخت در اکسترودر در یکدیگر نفوذ پیدا کرده اند، در اثر حرارت وارده برای کوپله کردن کش آمده و مانع از ترک خوردن لوله پی وی سی می شوند.

2- پخت ناکافی مواد در حین فرایند:
گاهی دیده می شود علی رغم مناسب بودن میزان کربنات کلسیم فرمولاسیون، باز هم لوله در حین کوپله کردن ترک می خورد که دلیل آن پخت نشدن کافی مواد در حین تولید است. به عبارت دیگر در حین فرایند تولید باید برش (در اثر چرخش مارپیچ ها) و حرارت کافی به ذرات پی وی سی اعمال شود تا شکسته و در هم فرو روند. در این صورت شبکه از ذرات پی وی سی تشکیل می شود که سایر اجزا از قبیل کربنات کلسیم، استابیلایزر و روان کننده ها را نیز در خود دارد. چنین شبکه ای در برابر حرارت وارده حین کوپله کردن کش آمده و از یکدیگر جدا نمی شود. برای افزایش پخت می توان از افزودنی هایی نظیر استئارات کلسیم و کمک فرایند استفاده نمود. هم چنین می توان با کاهش افزودنی هایی نظیر استابیلایزر و پلی اتیلن وکس نیز پخت بیشتری ایجاد کرد.  

3- اعمال حرارت مستقیم به لوله:
بهترین روش برای کوپله کردن اعمال حرارت غیر مستقیم به لوله پی وی سی است. در اثر حرارت مستقیم نه تنها لوله ممکن است ترک بردارد بلکه ممکن است دچار تغییر رنگ و سوختگی نیز شود. بنابراین در صورت امکان باید از اعمال حرارت مستقیم به لوله پرهیز نمود.