اثر cpe در نانو کامپوزیت پی وی سی

04 شهریور 1399 ساعت 07:08

در مقالات قبل تاثیر نانو ذرات در پی وی سی بررسی شد، در این مقاله به بررسی اثر اصلاح کننده ضربه cpe در نانو کامپوزیت پی وی سی می پردازیم. اگر چه سی پی سی خود به عنوان یک اصلاح کننده ضربه در فرمولاسیون پی وی سی مورد استفاده قرار می گیرد. اما این ماده به علت خواص ویژه خود می تواند تاثیر خواص ضربه پذیری پی وی سی را در نانو کامپوزیت های آن افزایش دهد. در شکل زیر نحوه قرارگیری سی پی ای در نانوکاپوزیت پی وی سی نمایش داده شده است.

 

cpe  در نانو کامپوزیت پی وی سی

 

بررسی خواص مکانیکی نمونه‌ها

به طور کلی استفاده از نانو کربنات کلسیم در پی وی سی می تواند استحکام ضربه این پلاستیک را تا حدی بهبود دهد باید توجه داشت این مقدار یک حد ماکزمیم دارد به معنی که افزایش کربنات کلسیم از یک مقدار به بالا سبب افت خواص کامپوزیت می شود در شکل زیر اثر کربنات کلسیم بر پی وی سی در مقادیر مختلف نمایش داده شده است.

 

اثر نانو در پی وی سی

 

اثر cpe  و nano  بر روی مدول یانگ:

اثر cpe  و نانو بر خواص پی وی سی

اثر cpe  در مقاومت ضربه نانو کامپوزیت:

 

اثر نانو بر مقاومت ضربه پی وی سی

 

 

با اضافه کردن cpe  در نانوکامپوزیت پی وی سی می توان خواص ضربه پذیری این کامپوزیت را تا مقادیر بسیار بالایی بهبود داد. این افزایش در چقرمگی و بهود خواص مکانیکی پی وی سی را می توان در اثر خواص سینرژیک سی پی ای دانست در شکل های تاثیر سی پی ای بر خواص پی وی سی آورده شده است.

 

 

 

 

باید توجه داشت که هواره طراحی یک نانوکامپوزیت بهینه نیاز به دانش و تجربه دارد زیرا مواد نانو عموما گران قیمت هستند و خواص این مواد تنها زمانی به اوج خود میرسد که در کنار اصلاح کننده های خاص خود به کاربرده شوند برای این موضوع می توانید از مشاره های پلینو برای انتخاب محصول مناسب یا طراحی فرمول بهره مند شوید.

 

 

ثبت نظر


( نظر خود را درباره این مقاله ثبت نمایید )

طراحی سایت طراحی سایت