02634275197

با ما در تماس باشید

بررسی نرم کننده پی وی سی

11 خرداد 1402 ساعت 09:44

پی وی سی‌ها ذاتا سخت هستند اما این خاصیت پی وی سی‌ها را می‌توان تغییر داد و می‌توان آن‌ها را با درجه سختی متفاوت تولید کرد. یکی از راه‌های تولید پی وی سی با سختی مخفاوت، اضافه کردن نرم کننده‌ها است. با این روش می‌توان سختی پی‌وی‌سی‌ها را به درجات مختلف تغییر داد و آن‌ها را تبدیل به ترکیباتی با درجه‎های مختلف، نرم و انعطاف‌پذیر کرد. از آن جایی که نسبت‌های مختلف نرم کننده‌ها در ترکیب باعث می‌شود تا ترکیب علاوه بر نرم شدن، ویژگی‌های متفاوتی پیدا کند، برای همین تعییننوع و نسبت دقیق نرم کننده‌ها در ترکیبات مختلف اهمیت خیلی زیادی دارد.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب نرم کننده‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد، هزینه آن‌ها است. در بسیاری از ترکیبات نرم، از مقدار بیشتری نرم کننده استفاده شده است. برای مثال ترکیبات pPVC که نسبت نرم کننده‌ها بسیار بیشتر است و به این معنی است که نرم کننده بیشتری استفاده شده است، پس باید هزینه آن نیز در نظر گرفته شود.

همانظور که گفته شد، استفاده از هر نوع نرم کننده، خواص مختلفی از مواد را تغییر می‌دهد و یا استفاده از چند نرم کننده در ترکیب، می‌تواند همزمان چند خاصیت را در مواد تقویت کند. اگر بخواهیم ویژگی خاص و بیشتری را در ترکیبات افزایش یا کاهش دهیم، باید سراغ نرم کننده‌هایی خاص با هزینه‌های بالاتر برویم.

در این ویدیو نرم کننده پایه فتالات pvc بررسی شده است.

همچنین در مقاله ای به بررسی و مقایسه انواع نرم کننده pvc پرداخته شده،بخوانید! 

برای اطلاعات بیشتر و انتخاب پکیج تخصصی مرتبط با نوع تولید خود با ما در تماس باشید.

ثبت نظر

( نظر خود درباره این محصول را ثبت نمایید )